Mentori

mentorsIr labi mācīties no savām kļūdām, bet labāk ir, ja jums ir ceļvedis, kas iemācīs izvairīties no kļūdām. Pareiza mentora izvēle var palīdzēt augt gan personīgi, gan profesionāli. Bet pirms uzticaties kādam, jāņem vērā šādi faktori –

Vai esat noteikuši savas vajadzības?

Pirmais un galvenais solis ir novērtēt savas vajadzības un prasības. Kādas prasmes vēlaties apgūt un kur jūs redzat sevi lejā vienu gadu? Tas pats mentors nevar jūs atbalstīt jūsu dzīvē. Mentoram, kurš jūs šodien vada, iespējams, nav piecu gadu laikā nepieciešamo prasmju. Analizējiet savas pašreizējās attīstības vajadzības un bagātiniet tās.

Vai viņiem ir atbilstoša pieredze?

Internets ir pilns ar pašpasludinātajiem ekspertiem. Dažiem no viņiem ir nevainojama personība ar iespaidīgām komunikācijas prasmēm, kas apgrūtina pareizā mentora noteikšanu. Pārbaudiet viņu sasniegto uzdevumu uzskaiti. Viņiem jābūt atbilstošai pieredzei, kas palīdzēs jums pārvarēt šķēršļus, ar kuriem jūs sastopaties. Papildus zināšanām viņiem vajadzētu būt arī pieredzei šajā jomā. Vai jūsu mentoram ir tādas īpašības kā godīgums, empātija, lieliskas komunikācijas prasmes, sānu domāšana un visa mūža uzticība mācībām. Nosver mentora stiprās un vājās puses. Vai viņi ir gatavi papildināt ar jūsu stilu vai pretrunā ar to? Jūsu izvēlētajam mentoram būtu jāsasniedz mērķi, kurus vēlaties sasniegt. Ja jūs varat apbrīnot šo personu par viņa sasniegumiem un nozares pieredzi, tas ir īkšķis uz augšu!

Vai viņi seko tam, ko sludina?

Strādājot pie šī svarīgā faktora, nošķiriet patiesu ekspertu un viltus pravieti. Vai viņi staigā pa runu? Jums vajadzētu izvēlēties mentoru, kurš jau ir bijis tur, kur jūs redzat sevi. Esiet piesardzīgs pret wannabe ekspertiem. Pārliecinieties, ka mentoram ir pārliecinoša pieredze un viņa vārdu cilvēks.

Vai mentors ir labs klausītājs?

Mentors zina visas atbildes, kas nenozīmē, ka viņam jums vajadzētu barot ar karoti. Tā vietā viņiem vajadzētu dot jums iespēju nākt klajā un strādāt pie savām prasmēm viņa laipnajā vadībā. Lieliskam mentoram ir spēcīgas klausīšanās spējas, un viņš nenovērš jūsu idejas un redzējumu. Jūs meklējat kādu, kurš varētu pateikt, kad ir īstais laiks, un viņam vajadzētu ļaut jums dažreiz ļaut jums saskrāpēt ceļus, lai saskartos ar neveiksmēm.